Zasady pielęgnacji włosów kręconych. Jak dbać i pielęgnować włosy kręcone?

Zasady pielęgnacji włosów kręconych. Jak dbać i pielęgnować włosy kręcone?

4 stycznia, 2020 0 przez admin

Pielęgnacja włosów kręconych: mycie, odżywianie, keratynowe prostowanie

Kobiety, które posiadają kręcone włosy bardzo często narzekają z tego powodu. Pięlęgnacja włosów tego typu jest bowiem zdecydowanie bardziej wymagająca. Włosy kręcone aprobują w większym stopniu, są zdecydowanie podatniejsze na zniszczenia.

Trzeba obchodzić się z nimi delikatnie, a zabiegi pielęgnacyjne wykonywać znacznie częściej. W dzisiejszej publikacji przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji włosów tego typu.

Jak i czym myć włosy kręcone?

Ze względu na fakt, że włosy kręcone są z natury zdecydowanie bardziej suche i łamliwe, warto korzystać z szamponów, które nie działają zbyt silnie. Detergenty powinny być słabe, a codzienna pielęgnacja powinna polegać tylko na odświeżeniu włosów.

Proponujemy wykorzystać w tym celu delikatny produkt dla dzieci (szampony te są wolne od silnych detergentów) lub odżywkę (odświeży włosy).

Odżywianie włosów kręconych

Co do tego, że włosy kręcone potrzebują dodatkowego odżywiania nie ma wątpliwości. Trzeba pamiętać, by wybierać produkty przeznaczone właśnie do tego typu włosów. Nie polecamy oszczędzać na odżywkach – to kosmetyk kluczowy w utrzymaniu prawidłowej kondycji włosa.

Istotne jest również odżywianie włosa od wewnątrz – tudzież suplementacja minerałów i witamin. Można to robić w formie tabletek, bądź – dla bardziej wymagających – umieścić niezbędne wartości w zdrowej diecie.

Maski i olejowanie – dla włosów kręconych

Nie wystarczy myć i odżywiać włosów, by uzyskać intensywny kolor i objętość. W tym celu warto wykonywać dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Podobnie jak w przypadku odżywek do włosów, warto wybierać produkty przeznaczone stricte do takich włosów.

Stylizacja – czyli kilka słów o urządzenia bazujących na temperaturze

Wysoka temperatura emitowana przez prostownice, lokówki czy suszarki nie jest sprzymierzeńcem żadnego rodzaju włosów, a już na pewno – włosów kręconych. Dlatego też, chcąc cieszyć się intensywnością należy bezwzględnie zrezygnować z używania tego typu urządzeń.

Keratynowe prostowanie – ratunek dla włosów kręconych?

Keratyna to naturalny materiał budulcowy włosów, dzięki któremu można kompleksowo odbudować strukturę, odżywić i wygładzić włosy.

Prostowanie włosów przy wykorzystaniu zabiegów z keratyną to bardzo dobra alternatywa dla odbijającej się negatywnie na włosie prostownicy i innych chemicznych preparatów.

Prostowanie keratynowe (znane również jako brazylijskie) to zabieg, który swoje początki miał w słonecznym kraju Ameryki Południowej. Zabieg dedykowany jest kobietom posiadające włosy: zniszczone, puszące się, kręcone i gęste.

Preparaty keratynowe – co to jest?

Preparaty keratynowe to nie tylko keratyna, ale także:

  • antyoksydanty
  • witaminy
  • minerały
  • wyciągi z roślin
  • substancje nawilżające
  • kwasy tłuszczowe

Dzięki temu włosy nie tylko są odbudowywane, ale także chronione przed ewentualnymi zniszczeniami w przyszłości.

Zabieg keratynowego prostowania – przebieg

Keratynowe preparaty wprasowuje się w strukturę włosa przy pomocy ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Dzięki wysokiej temperaturze (230 stopnii) struktura włosa zostaje otwarta, co umożliwa wniknięcie kreatyny, witamin, minerałów i innych substancji w strukturę włosa.

Preparat nałożony na włosy powinien pozostać na nich około 30 minut (dokładny czas jest zależny od konkretnego preparatu), następnie jest dokładnie suszony.

Po zabiegu nie należy myć włosów przez około 3 dni. Nie zaleca się również upinać włosów.

Kiedy zabieg się zakończy można spodziewać się gładkich, nie puszących się i zdrowych włosów. Efekt zabiegu jest trwały – włosy mogą utrzymać kondycję nawet przez 5 miesięcy. Po tym czasie niezbędna jest ponowna realizacja zabiegu.

Cena zabiegu oscyluje w granicach kilkuset złotych i dostępna jest w każdym nowoczesnym salonie fryzjerskim. Coraz częściej znaleźć można różnego rodzaju kremy i balsamy wygładzający/prostujące włosy. Jednakże ich skuteczność nadal mocno odbiega od zabiegów keratynowego prostowania włosów.