Zabiegi na powiększanie piersi. Co zrobić, aby zwiększyć biust?

Zabiegi na powiększanie piersi. Co zrobić, aby zwiększyć biust?

4 stycznia, 2019 0 przez admin

Atrakcyjność – to jedna z cech, którą pożąda niemal każda kobieta. Panie potrafią ingerować w swoją urodę, wydawać setki złotych na ubrania i spędzać godziny przed lustrem. Wszystko to, aby czuć się atrakcyjniejszymi.

Panie ingerują w niemal całe swoje ciało. Jednym z elementów do którego przywiązują największą uwagę jest biust. Piersi, według wzorca powinny być dostatecznie duże (najczęściej pożądana miseczka „C” lub „D”) oraz jędrne.

Metod powiększania, ujędrniania i modelowania biustu jest wiele. Dzisiaj pragniemy przedstawić metody, które nie tylko cieszą się największą popularnością, ale są również najskuteczniejsze. Mowa oczywiście o zabiegach oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej.

O większych piersiach marzy bardzo duża część kobiet. Panie do tego elementu urody przykładają dużą uwagę. Wszak, jędrny, duży biust uchodzi za bardzo atrakcyjny. Piersi to na tyle ważna część ciała dla kobiet, że bardzo często decydują się na ich powiększenie, wymodelowanie oraz ujędrnienie.

Metody powiększania biustu

Powiększanie biustu to zabieg, który można realizować przy wykorzystaniu kilku metod. Zdecydowanie najpowszechniejszym rozwiązaniem są zabiegi chirurgiczne (operacje plastyczne) polegające na aplikacji specjalnych implantów piersiowych. Dużą popularnością cieszy się również zabieg powiększania piersi tłuszczem, tabletki powiększające czy żele do stosowania miejscowego.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić, rozwiązania, które w ostatniej dekadzie były wybierane najczęściej, a mianowicie:

Implanty piersiowe (operacyjne powiększanie biustu)

Implanty piersiowe, czyli silikonowe wkładki o kształcie okrągłym lub anatomicznym. Metoda efektywna, dożywotnio trwała i pozwalająca na uzyskanie dowolnego, wymarzonego efektu.

Rozwiązanie to jest w pełni bezpieczne (komplikacje pozabiegowe występują naprawdę rzadko), ale przy tym dosyć kosztowne (około 15.000 złotych).

Wadą tej metody jest stosunkowo długi czas rekonwalescencji. Może ona trwać nawet do kilkunastu tygodni.

Kwas hialuronowy

W gabinetach medycyny estetycznej, kwas hialuronowy jest substancją nieocenioną. Wykorzystuje się go w różnych zabiegach upiększających, także przy powiększaniu i modelowaniu piersi. To rozwiązanie cieszy się naprawdę ogromną popularnością.

Modelowanie ciała przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego ma wielu zwolenników, gdyż jest metodą bardzo naturalną. Wszak, do ciała aplikowane jest substancja w pełni bezpieczna, występująca w organizmie człowieka.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym to zabieg o niewielkiej inwazyjności. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Doświadczony lekarz przeprowadza całą operację w ciągu 1-2 godzin.

Oczywiście, przed samym zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Lekarz informuje o przeciwwskazaniach, trwałości zabiegu oraz ewentualnej rekonwalescencji. Pacjentka z kolei przedstawia swoje oczekiwania.

Po zabiegu piersi mogą być obrzęknięte i bolesne. Zwykle objawy ustępują już po 2-3 dniach. Trwałość zabiegu szacowana jest na 12-30 miesięcy. Dlatego też, często zaleca się uzupełniać piersi kwasem co kilka miesięcy. Koszt zabiegu może oscylować w granicach kilku-kilkunastu tysięcy złotych.

Ze względu na fakt, iż substancja ta występuje naturalnie w organizmie – jest w pełni bezpieczna. Niestety po okresie kilkunastu miesięcy rozpoczyna się proces wchłaniania kwasu przez organizm, co sprawia, że piersi wracają do swoich pierwotnych wymiarów.

Lipomodeling

Metodą, która daje zdecydowanie najbardziej naturalne efekty jest powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową, a właściwie lipomodeling.

Metoda ta polega na aplikacji wcześniej pobranej tkanki tłuszczowej (zabieg liposukcji) bezpośrednio w okolice gruczołu piersiowego. Tym samym zabieg pozwala nie tylko wymodelować biust, ale także – pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej np. z okolic ud czy pośladków.