Włosy wysokoporowate – prawidłowa pielęgnacja, a nadmierne wypadanie

Włosy wysokoporowate – prawidłowa pielęgnacja, a nadmierne wypadanie

29 lutego, 2020 0 przez admin

Wysoka porowatość to cecha włosów zniszczonych i słabych. Ich pielęgnacja jest zatem nieco bardziej wymagająca. Poza standardowymi zabiegami mycia i odżywiania włosów musimy zadbać o dodatkowe procesy, które pomogą przywrócić naturalny blask i optymalną kondycję.

Jakie zabiegi na włosy wysokoporowate?

Przede wszystkim włosy wysokoporowate wymagają nieustannej pielęgnacji. Zabiegi mycia włosów należy przeprowadzać codziennie, z tymże wykorzystywać należy tylko i wyłącznie delikatne szampony bez silnych detergentów i SLS.

Codziennie należy również stosować odżywki bezpośrednio na włosy. Zdecydowanie zalecamy korzystać ze środków o charakterze zmywalnym. Wszak, odżywki niezmywalne mogą wykazywać mniejszą efektywność.

Poza tymi, klasycznymi i codziennymi formami pielęgnacji włosów musimy zadbać również o:

  • Olejowanie włosów
  • Maskowanie włosów
  • Wypłukiwanie włosów

Powyższe zabiegi należy stosować cyklicznie, w zależności od stopnia zaawansowania zniszczeń.

Zapobiegaj dalszej degradacji

Włosy wysokoporowate mają to do siebie, że są szczególnie narażone na dalsze zniszczenia. W praktyce oznacza to, że bardzo łatwo jest doprowadzić do sytuacji w której włosy ulegają kolejnym zniszczeniom, stają się łamliwe i kruche.

Profilaktyka powinna polegać na ochronie przed:

  • Stylizatorami chemicznymi (żelami, piankami, lakierami)
  • Stylizatorami cieplnymi (lokówki, prostownice, falownice, karbownice, suszarki cieplne)
  • Warunkami atmosferycznymi (ekspozycja na słońce, silne wiatry, mróz)

Poza taką ochroną należy zadbać również o to, by włosy zostały odpowiednio odżywianie „od wewnątrz”. W praktyce oznacza to, że musimy zadbać o to, by nasz jadłospis był zdrowy, pełnowartościowy i zbilansowany. Zalecamy wykorzystywać specjalne kompleksy witaminowe oraz biotynę.

Podsumowując, włosy wysokoporowate są włosami trudnymi jeśli chodzi o pielęgnacje. Doprowadzenie ich do optymalnej kondycji wymaga ogromu cierpliwości i zaangażowania. Wszak, niektóre z procesów pielęgnacyjnych bywają bardzo absorbujące. Nie mniej jednak, przy zastosowaniu optymalnych kosmetyków – procesy te można skrócić.

Co zrobić kiedy włosy wysokoporowate nadmiernie wypadają?

Wypadanie włosów to przypadłość z którą boryka się każdy. Każdego dnia tracimy około 100 włosów, co jest w pełni naturalne i nie niesie za sobą zagrożenia. Włosy bowiem odbudowują się i odrastają. Niekiedy jednak ilość wypadających włosów diametralnie wzrasta.

Grzechy główne – czyli co robimy źle w codziennej pielęgnacji włosów?

Jakie są grzechy główne w codziennej pielęgnacji włosów? Przede wszystkim jest to szarpanie, upinanie w koki i związywanie gumkami. Co więcej, często młode dziewczyny nie zdają sobie sprawy z tego, iż codziennie prostowanie, suszenie i kręcenie włosów lokówką także ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie kosmyków włosów. Bardzo często same sobie robimy krzywdę poprzez naszą niewiedzę lub nieuwagę. Włosy mogą stać się łamliwe oraz suche i matowe. W jaki sposób więc odżywić włosy, które wydają się być zniechęcone do dalszego życia?

Odpowiednia pielęgnacja kluczem do pięknych i mocnych włosów

Warto skupić się na odżywianiu włosa minerałami i witaminami. Dbajmy o włosy tak jak o własne dzieci. Stosujmy kosmetyki, które w swoim składzie zawierają naturalne składniki takie jak ekstrakty i wyciągi z roślin. Odpowiednia dieta oraz tabletki na wypadanie włosów sprawią, że twoje włosy będą zdrowsze. Niedożywienie, nałogi, takie jak palenie oraz picie alkoholu oraz niezdrowe nawyki są pierwszym krokiem ku zniszczeniu skóry oraz cebulek włosów.

Maseczki na wypadanie włosów – domowe receptury

Bardzo popularnym sposobem na odżywienie włosów są maseczki, które można zrobić za pomocą produktów znajdujących się w niejednej kuchni. Kobiety zachęcają do samodzielnego robienia maseczek, gdyż nie posiadają żadnych sztucznych substancji tak jak w przypadku kosmetyków. Dobrą maseczką jest substancja wykonana z jajek gdyż zawierają porcję najlepszych witamin A, B, D, E i H. Poza tym zawierają wiele minerałów, takich jak: fosfor, cynk, miedź, krzem i chlor. Jak zastosować maseczkę? Skórę głowy smarujemy żółtkami a następnie przykrywamy folią i ręcznikiem w celu zrobienia kompresu. Po godzinie spłukujemy maseczkę i opłukujemy włosy ciepłą wodą.