Słaba kondycja włosów po farbowaniu. Co zrobić?

Słaba kondycja włosów po farbowaniu. Co zrobić?

3 stycznia, 2020 0 przez admin

Pielęgnacja włosów po farbowaniu i profilaktyka przeciw wypadaniu włosów.

Włosy farbowane bardzo często są w kiepskiej kondycji. Wynika to przede wszystkim z niewłaściwych zabiegów pielęgnacyjnych i doboru złych kosmetyków.

Słaba kondycja włosów po farbowaniu

To, że włosy straciły na kondycji po farbowaniu jest całkowicie naturalne. Wszakże, nawet najlepiej przeprowadzano zabieg koloryzacji niesie za sobą zmiany w strukturze włosa. Farby silnie oddziałowują na włos – osłabiają go i mogą sprawiać, że po kilku tygodniach jego kondycja będzie w opłakanym stanie. Jak do tego nie dopuścić?

Pielęgnacja włosów farbowanych

Przede wszystkim, należy skoncentrować zabiegi pielęgnacyjne na odżywianiu oraz utrwalaniu i przedłużaniu trwałości koloru, aby nie musieć odnawiać go zbyt często. Jak tego dokonać?

  • wykorzystuj specjalne szampony do włosów koloryzowanych, które przedłużają trwałość koloru
  • odżywiaj włosy od zewnątrz poprzez odżywki do codziennej pielęgnacji
  • korzystaj ze specjalnych masek do włosów farbowanych
  • odżywiaj włosy od wewnątrz, stosując między innymi biotynę

Warto zaopatrzyć się w preparaty z filtrem UV, aby uniknąć destrukcyjnego działania promieni słonecznych.

Kosmetyki to jednak nie wszystko

Wykorzystywanie kosmetyków w procesach pielęgnacyjnych to jednak nie wszystko. Kluczowa jest prawidłowa profilaktyka, która uchroni włosy przed dodatkowymi zniszczenia.

Zadbaj o to by ograniczyć:

  • ekspozycję włosów na słońce i inne szkodliwe warunki atmosferyczne
  • wykorzystywanie suszarek z gorącym nawiewem, prostownic oraz lokówek
  • wykorzystywanie stylizatorów chemicznych
  • mocne upięcia włosów

Czy rodzaj farby ma znaczenie?

Owszem, wybór farby może mieć wpływ na kondycję naszych włosów. Skład konkretnych preparatow jest bowiem różny. Nieprawdą jednak jest to, że niektóre farby nie powodują zniszczeń. Nawet te z najwyższej półki mają destrukcyjny wpływ na jakość i kondycję naszych włosów.

Nie mniej jednak, wybór lepszej farby może ograniczyć skalę zniszczeń, dlatego też zalecamy wybierać farby renomowanych producentów.

Co stosować, gdy włosy po farbowaniu zaczynają wypadać?

Niepokoi Cię ilość wypadających włosów? Obawiasz się znacznej utraty włosów z głowy? Poznaj naturalne metody, które pozwolą zahamować procesy wypadania włosów.

Nie musisz od razu sięgać po specjalistyczne preparaty i szampony. W wielu przypadkach wystarczy zastosowanie naturalnych składników. Ich właściwości pozwolą Ci pokonać problem: zahamować proces wypadania i pobudzić mieszki włosowe do wzrostu.

Oliwa z oliwek

Oliwa jest bardzo często wykorzystywana w kosmetykach do pielęgnacji włosów. Jak się okazuje – może mieć zbawienny wpływ także na wyhamowanie procesów łysienia. Chroni włosy, rewitalizuje je oraz nawilża.

Wykonanie: nałóż podgrzaną (nie gorącą!) oliwę na skórę głowy i kolistymi ruchami masuj przez około 10-15 minut. Następnie umyj głowę szamponem.

Drożdże

Drożdże bogate są w witaminy z grupy B, proteiny, selen oraz chrom. Stanowią składnik, który potrafi silnie stymulować włosy do wzrostu.

Wykonanie: pij mieszankę drożdżową lub stosuj maseczkę (olejek lniany, mleko i drożdże) lub korzystaj z tabletek.

Pokrzywa

Pokrzywa – to roślina, która powszechnie stosowana jest w leczeniu wielu przypadłości, w tym także wypadania włosów. Stanowi składnik wielu szamponów o charakterze odżywiającym i regenerującym. Pokrzywa na włosy działa tonizująco, wzmacniająco. Pobudza wzrost oraz przeciwdziała łupieżowi.

Wykonanie: wcieraj napar z liści pokrzywy we włosy przez 5-10 minut każdego dnia, kiedy nie myjesz głowy.

Sól Morska (Morze Martwe)

Liczne badania potwierdziły doskonałe właściwości soli z Morza Martwego. Ten naturalny kosmetyk wykorzystywany jest od dawien dawna. Jego skuteczność potwierdzana jest także teraz. Bogactwo mineralne (potas, magnez, wapń, brom i żelazo) przyczynia się do wzmocnienia i zahamowania procesu wypadania włosów.

Wykonanie: wykorzystując szampon do włosów spłukuj włosy wodą wymieszaną z solą morską.