Skuteczne metody na pomarańczową skórkę. Jak usunąć cellulit?

Skuteczne metody na pomarańczową skórkę. Jak usunąć cellulit?

24 grudnia, 2019 0 przez admin

30% kobiet – tyle aż może borykać się z cellulitem. Przypadłością, a raczej defektem kosmetycznym, który nie zagraża zdrowiu jednostki. Jest jednak na tyle nieestetyczny, że usunąć go pragnie niemal każda kobieta. Co ciekawe, ze względu na fakt, iż problem ten kształtowany jest przez zaburzenia hormonalne (estrogeny) – nie dosięga on mężczyzn (skrajne przypadki – około 1-2%).

Cellulit – kłopotliwy defekt

Powstawanie cellulitu to proces, który kształtuje się przez co najmniej kilka tygodni. Uwarunkowany może być przez szereg różnych czynników.

Najczęściej, cellulit pojawia się na skutek rozchwianej gospodarki hormonalnej. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy przez organizm przechodzi prawdziwa burza. Z tego też względu, cellulit jest defektem charakterystycznym dla ciąży, menopauzy czy okresu dojrzewania.

Hormony nie stanowią jednak jedynej przyczyny występowania cellulitu. Defekt ten pojawiać się może także na skutek:

 • Diety (niezdrowe, niepełnowartościowe i nieregularne odżywianie)
 • Ucisku na skórę (noszenie obcisłych ubrań, pozycja siedząca przez lwią część dnia)
 • Palenia papierosów
 • Braku aktywności fizycznej Dlaczego zatem mam cellulit?

Cellulit to niezwykle powszechna przypadłość, która dosięga naprawdę szerokie grono osób. Stanowi prawdziwą zmorę kobiet. U mężczyzn diagnozuje się go naprawdę rzadko (około 2-3% zdiagnozowanych przypadków cellulitu dotyczy Panów).

Zastanawiasz się czemu na Twoich pośladkach, udach, brzuchu czy plecach pojawia się cellulit? Skąd bierze się ten defekt i jakie są jego przyczyny.

 • Tzw. skórka pomarańczowa może być wynikiem wielu różnych zmian zachodzących w organizmie. Najczęściej wynika z zaburzeń o charakterze hormonalnym. Jest dolegliwością często diagnozowaną w okresie menopauzy, ciąży oraz dojrzewania.
 • Ponadto, cellulit jest przypadłością charakterystyczną dla osób otyłych, co jednoznacznie wskazuje związek występowania cellulitu z nieodpowiednim żywieniem oraz brakiem aktywności fizycznej. Odkładające się nadmiary tkanki tłuszczowej bardzo łatwo poddają się deformacją co skutkuje takim, a nie innym defektem.
 • Do innych przyczyn występowania cellulitu możemy zaliczyć: palenie papierosów, brak odpowiedniej pielęgnacji skóry oraz noszenie ubrań, które powodują ucisk.

W jaki sposób mogę wyeliminować cellulit?

Pozbycie się cellulitu to zadanie trudne, ale nie niemożliwe. Jako, że defekt ten nie jest klasyfikowany jako choroba – nie mówimy o leczeniu, a eliminacji/usuwaniu problemu.

Medycyna oferuje kilka skutecznych rozwiązań. Bez wątpienia, największą efektywnością charakteryzują się zabiegi oferowane w salonach piękności. Wśród nich: mezoterapia igłowa, mikrodermabrazja oraz peeling chemiczny.

Cellulit wyeliminować można także kuracją farmakologiczną (zarówno doustną, jak i do stosowania miejscowego). Ma ona na celu poprawę odżywienia skóry oraz poprawę jej struktury.

Poza tym, z powodzeniem wykorzystywane są również domowe receptury: peelingi kawowe, naprzemienne prysznice oraz różnego rodzaju maseczki. Czas usuwania cellulitu zależny jest od stopnia zaawansowania tego problemu.

Skuteczne sposoby na cellulit

Reasumując, cellulit to przypadłość, którą można skutecznie eliminować. Zastosowanie znajdują różne metody. Najskuteczniejsze są zabiegi medycyny estetycznej, a wśród nich:

 • Mezoterapia igłowa
 • Mikrodermabrazja
 • Peeling Chemiczny
 • Cryolift

Niestety, zastosowanie powyższych wiąże się z dosyć dużymi kosztami (od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych). Dlatego też, nie każda kobieta ochoczo korzysta z tych rozwiązań.

Istnieją tańsze, ale przy tym mniej skuteczne rozwiązania. Do najczęściej stosowanych zaliczyć można:

 • Kremy i maści
 • Peelingi naturalne
 • Peelingi z fusów kawy (domowa receptura)
 • Maseczki (np. z awokado)
 • Naprzemienne prysznice (polewanie ciepłą i zimną wodą)

Skuteczność powyższych jest różna i zależy od konkretnego przypadku. Nie mniej jednak niski koszt (od zera do kilkudziesięciu złotych) nie ogranicza nas w żaden sposób.