Pielęgnacja twarzy: kwas hialuronowy, depilacja, zabiegi pielęgnacyjne

Pielęgnacja twarzy: kwas hialuronowy, depilacja, zabiegi pielęgnacyjne

4 czerwca, 2019 0 przez admin

Młoda, piękna skóra to marzenie niejednej dojrzałej kobiety. Panie niezależnie od wieku chcą wyglądać atrakcyjnie i potrafią wiele poświęcić dla swojej urody. Poznaj zabiegi, które pozwolą Ci zadbać o piękną, gładką cerę.

Zmarszczki – przyczyny występowania

Zmarszczki to zdeformowana tkanka skórna, która jest wynikiem procesów starzenia się. Wraz z upływającym czasem, ilość kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny maleje, co skutkuje tego typu defektem.

Ponadto, do występowania zmarszczek przyczyniają się czynniki zewnętrzne, tj: promieniowanie słoneczne UVA i UVB, złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej, stres, nieprawidłowa pielęgnacja skóry oraz używki (głównie papierosy).

Zmarszczki – czy można im zapobiec?

Prędzej czy później zmarszczki pojawiają się na twarzy każdej kobiety. Istotny jest jednak wymiar defektu. W niektórych przypadkach Panie potrafią cieszyć się gładką, wolną od zmarszczek cery nawet do 50 roku życia.

Szczególnym przykładem są tutaj Koreanki, które już od najmłodszych lat dbają o prawidłową pielęgnację skóry twarzy, dzięki czemu wyglądają na znacznie młodsze.

Przede wszystkim, należy zadbać o:

  • dobór odpowiednich kosmetyków
  • odpowiednio zbilansowaną (pełnowartościową) dietę
  • brak nadmiernej ekspozycji twarzy na słońce
  • odpowiednie oczyszczanie skóry każdego dnia

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

W wielu przypadkach jest za późno na działania profilaktyczne. Wówczas, pozostaje nam jedynie korzystanie ze specjalistycznych kremów lub najefektywniejszej formy usuwania zmarszczek – wypełeniania kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to w pełni bezpieczna substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jej aplikacja nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia, a sam zabieg nie jest zbyt inwazyjny. Ten związek wykorzystywany jest w wielu innych zabiegach oferowanych przez medycynę estetyczną – powiększaniu ust, piersi czy modelowaniu defektów pourazowych.

W przypadku wypełniania zmarszczek stosuje się kwas hialuronowy o małej gęstości. Preparat wprowadzany jest pod skórę, a następnie dokładnie rozprowadzany. Efekty zabiegu utrzymują się przez około pół roku. Po tym czasie kwas hialuronowy zostaje wchłonięty.

Depilacja skóry twarzy

Nadmierna ilość włosów na twarzy to problem, któremu można zaradzić. Medycyna estetyczna oferuje kilka rodzajów depilacji, które pozwolą na trwałe (nawet do kilku lat) efekty. Dzięki upowszechnieniu zabiegi stają się coraz tańsze.

Depilacja laserowa

Niewątpliwie depilacja laserowa to zabieg numer jeden jeśli chodzi o depilację. Ta technologia pozwala na osiągnięcie trwałych efektów (kilkuletnich), jest nieinwazyjna, a ból pozabiegowy niewielki.

Aktualnie ceny zabiegów (pojedynczych) oscylują w granicach 200-600zł. Tak duże wahania ceny są wynikiem tego gdzie odbywa się zabieg oraz jaki sprzęt jest wykorzystywany. Im większe miasto, tym zabieg droższy.

Depilacja laserowa pozwala na usunięcie włosów z całego ciała. Warunek jest jeden – muszą to być włosy ciemne. Wszak, technologia wykorzystuje barwnik włosa – melaninę. Niewielka obecność we włosach jasnych tego naturalnego barwnika sprawia, że zabieg jest nieskuteczny.

Depilacja woskiem lub pastą cukrową

To coraz powszechniejsza forma usuwania owłosienia z całego ciała. Można ją zrealizować zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i w domu. W dobrych drogeriach są bowiem dostępne całe zestawy do tego typu depilacji.

Zabieg polega na nałożeniu podgrzanej substancji na miejsce poddawane depilacji i pozostawienie do „zastygnięcia”. W momencie kiedy wosk lub pasta cukrowa będzie twarda, należy ruchem energicznym ściągnąć „plaster”.

Depilacja woskowa/pastą cukrową usuwa włosy wraz z cebulkami, dlatego trwałość zabiegu jest bardzo dobrze oceniana.

Depilacja twarzy poprzez golenie

Golenie to metoda, które stosowanie jest bardzo powszechne. Niestety, ta metoda gwarantuje najmniej trwałe efekty gdyż włos jest ścinany, a nie usuwany wraz z cebulką.

O ile wśród mężczyzn – golenie może być metodą uznawaną za dobrą, o tyle u kobiet – absolutnie nie. Odradzamy kobietom usuwanie włosów z twarzy tą metodą, gdyż potęguje ona wzrost włosów. Mimo wygody i dostępności – golenie w naszym „rankingu” zajmuje ostatnie miejsce.