Optymalna długość członka. Ile wynosi oraz czy można powiększyć?

Optymalna długość członka. Ile wynosi oraz czy można powiększyć?

2 lutego, 2020 0 przez admin

Seksualność to nadal dosyć duży temat tabu. Rzadko kiedy decydujemy się na otwarte rozmowy o seksie oraz tematach pobocznych. Czujemy skrępowanie i wstyd, co rodzi wiele niejasności. Jedną z największych zagadek, która potrafi spędzać sen z powiek mężczyzny jest to, czy rozmiar ma znaczenie?

Pytanie te pozostaje bez odpowiedzi do czasu pierwszego zbliżenia. Nawet mężczyźni posiadający członka o wymiarach ponadprzeciętnych, obawiają się, że nie sprostają wymaganiom i oczekiwaniom partnerki. Można powiedzieć, że to całkiem naturalne.

Nie mniej jednak, seksuolodzy są w tej kwestii jak najbardziej zgodni – rozmiar nie ma absolutnie żadnego znaczenia. I w zasadzie – trudno się z tym nie zgodzić. Wszakże, średnia penisa to około 15-16 centymetrów, a głębokość pochwy – około 10 centymetrów. Oznacza to, że nawet posiadając penisa znacznie poniżej średniej jesteśmy w stanie w pełni usatysfakcjonować partnerkę.

Kiedy rozmiar stanowi problem?

Z punktu widzenia medycyny, problemem jest penis, któreg wielkośc w czasie wzwodu nie przekracza 7-8 centymetrów. Taką przypadłość określa się jako „mikropenis”. Zwykle spowodowana jest tym, iż organizm produkuje niedostateczna ilość androgenów. Seksuolodzy tylko i wyłącznie w tym przypadku zalecają interwencję lekarską.

Mikropenis to dolegliwość, która charakteryzuje się tylko i wyłącznie zmniejszeniem przyrodzenia. Funkcje członka są prawidłowe, jedynie jego wielkość stanowi problem. W takim przypadku zaleca się leczenie hormonalne (podanie androgenów).

Co kobiety sądzą o rozmiarze penisa?

Panie zapytane w 2002 roku przez dr Franckena o rozmiar penisa i jego znaczenie odpowiadały następująco:

  • rozmiar ma znaczenie – 1%
  • rozmiar ma bardzo duże znaczenie – 20%
  • rozmiar nie ma znaczenia – 55%
  • rozmiar całkowicie nie ma znaczenia – 22%

Jak widać, tylko co piąta kobieta uznaje rozmiar penisa za istotny. Dla Pań znacznie ważniejsza jest gra wstępna, czas stosunku oraz zaangażowanie partnera. Zatem drodzy Panowie – nie ma się czym przejmować.

Panowie w młodym wieku, jeszcze przed pierwszym stosunkiem, zamartwiają się i poszukują odpowiedzi dotyczącej tego czy ich penis jest dostateczne duży, by zadowolić kobietę.

Odpowiedzi na te pytanie postanowili poszukać naukowcy z Uniwersytetów na Florydzie i w Nowym Meksyku. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 80 kobiet, którym przedstawiono 30 modeli penisów o różnej wielkości oraz grubości. Panie miały wybrać optymalny model.

Jak przedstawiały się wyniki? Co ciekawe, Panie bardzo rzadko wybierały modele o długości przekraczającej bądź równej 20,00 centymetrów. Zdecydowanie najczęściej sięgały po członki o wielkości równej 15,00 centymetrów.

Raport z opublikowanych wyników uwzględnia, że średnia długość optymalnego penisa to 16,1 centymetrów. Dużo? Biorąc pod uwagę średnią długość penisa Polaków wynoszącą 17,4 centymetrów to raczej mało.

Jak powiększyć penisa?

Wielu młodych mężczyzn postanawia mimo niezbyt wygórowanych oczekiwań Pań, powiększyć swoje prącie. Seksuolodzy jednak przekonują – nie jest to konieczne.

Jednakże, dla wielu mężczyzn długość ich penisa to spory kompleks z którego wyleczyć się można tylko w jeden sposób – powiększając prącie.

Na całe szczęście, medycyna oferuje wiele rozwiązań. Efektywne, bezpieczne i sprawdzone metody są jednak dosyć kosztowne (kilka tysięcy złotych za zabieg). Nie mniej jednak – Panowie za dobre efekty są w stanie naprawdę sporo zapłacić.

Do najefektywniejszych rozwiązań zaliczamy:

  • Zabiegi operacyjne (operacja polegająca na nacięciu więzadeł wieszadłowych)
  • Zabiegi medycyny estetycznej (wprowadzenie kwasu hialuronowego)
  • Tabletki (suplementy diet)
  • Kuracje hormonalne