Oczyszczanie i odkwaszanie organizmu – jak odkwasić i oczyścić organizm?

Oczyszczanie i odkwaszanie organizmu – jak odkwasić i oczyścić organizm?

19 kwietnia, 2020 0 przez admin

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak duży wpływ na nasze zdrowie ma to, co jemy. Wszak, niewiele osób korzysta ze zdrowych rozwiązań dietetycznych. Większość je to na co ma ochotę. To niestety skutkuje zanieczyszczeniem i zakwaszeniem organizmu.

Oczyszczanie organizmu – jak pozbyć się toksyn?

Podstawową formą oczyszczania organizmu jest detoks. Tzw. diety oczyszczające zwykle mają charakter głodówkowy, co pozwala nie tylko pozbyć się toksyn, ale także schudnąć. Niestety, przy okazji – mogą skutkować osłabieniem, a finalnie doprowadzić do tzw. efektu jojo.

Odkwaszenie organizmu – jak przywrócić odpowiednie pH?

Detoksykacja to nie jedyny zabieg, który musimy realizować. Równie ważne jest również odkwaszanie organizmu. Ma ono na celu pozbycia się nadmiernej ilości kwasowości w organizmie. Wszak, optymalne pH to 7,35-7,45. 

Spożywanie między innymi dużej ilości czerwonego mięsa, słodyczy, wysokokalorycznych produktów oraz niezdrowych, gazowanych napojów skutkuje zakwaszeniem organizmu. To z kolei może mieć wpływ na pracę całego organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem układu trawiennego.

Jak odkwasić organizm? – najlepsze metody

Sposobów na odkwaszenie organizmu jest co najmniej kilka. Zazwyczaj optymalny detoks można zrealizować przy wykorzystaniu domowych sposobów. Doskonale sprawdzają się wszelakie diety odkwaszające, które uzupełniane są przez sodę oczyszczoną (1/4 łyżeczki każdego dnia) i sok z cytryny (1 cytryna każdego dnia).

Jak odkwasić organizm

Ponadto, sporą efektywnością mogą pochwalić się tabletki takie jak Spirulin Plus. To preparat, który dostarcza między innymi: Spirulinę, Chlorellę, Lucernę Siewną oraz Mniszek Lekarski – substancje, które mają pozytywny wpływ na przywrócenie równowagi zasadowo-kwasowej w organizmie danej jednostki.

Wychodząc z założenia, że najlepszą rekomendacją innych środków nie jest recenzja, a opinie innych, faktycznych konsumentów, postanowiliśmy przytoczyć kilka z nich. Zapraszamy do lektury.

U mnie pH w organizmie ogólnie było poza jakimikolwiek granicami. Musiałam aż iść z tym do lekarza, bo podejrzewałam chorobę. Na szczęście trafiłam na dobrego medyka, bo nie bał się zaproponować suplementu diety (lekarze rzadko stawiają na suple) i polecił Spirulin Plus. Jak okazało się po kilku tygodniach – to był strzał w dziesiątkę. Równowagę (pH wynoszące 7,40) udało się osiągnąć po dwóch miesiącach terapii.

Miałam podobnie – zanieczyszczony i zakwaszony organizm. Generalnie, jedna wielka masakra – ciągłe słyszalna perystaltyka jelit, problemy z wypróżnianiem i uczucie kwasowości w ustach. Początkowo serwowałam sobie sodę oczyszczoną i ocet jabłkowy, ale poprawa nie była taka jakiej oczekiwałam. Po pewnym czasie sięgnęłam po Spirulin Plus – jak się później okazało – całkiem słusznie. Ten suplement po miesiącu stosowania dał prawdziwą ulgę mojemu organizmowi.

Nie dziwię się ludziom, którzy mają wątpliwości co do efektywności suplementów diet. W końcu… różnie z nimi bywa, ale akurat w moim przypadku mam same pozytywne odczucia. Mówię tu o Spirulin Plus – środku na odkwaszanie organizmu. Poprawę poczuć można już po tygodniu stosowania. Innymi słowy – naprawdę rewelacyjny preparat.

Podsumowanie

Niewłaściwe nawyki żywieniowe bardzo często skutkują tzw. zakwaszeniem organizmu. W osiągnięciu równowagi kwasowo-zasadowej pomóc mogą różne rozwiązania. Jednym z nich jest Spirulin Plus – kompleksowa kompozycja wielu składników o działaniu zasadotwórczych.