Leczenie zaburzeń erekcji. Co można stosować?

Leczenie zaburzeń erekcji. Co można stosować?

24 marca, 2021 0 przez admin

Zaburzenia sprawności seksualnej zwykle dotykają mężczyzn dojrzałych. Najczęściej pierwsza „niemoc” pojawia się w okolicach 40-50 roku życia. Jest to ściśle związane z andropauzą, która pojawia się właśnie w tym wieku.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane zmianami hormonalnymi. Zachwianie równowagi androgenów i testosteronu bezpośrednio przyczynia się do niepełnosprawności seksualnej.

Problemy z erekcją mogą być wywoływane również nieodpowiednim trybem życia: zbyt mała ilość snu, brak aktywności fizycznej oraz zła dieta. Do impotencji przyczyniają się także używki (papierosy, alkohol) w nadmiernej ilości.

Zaburzenia erekcji – jak zapobiegać występowaniu?

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć impotencję.

Przede wszystkim należy zadbać o:

  • Odpowiednią dietę – wolną od cholesterolu, zbilansowaną i zdrową. Należy jeść częściej, ale w mniejszych porcjach. Warto przy tym zaznaczyć, że otyłość i nadwaga to problemy przy których zaburzenia erekcji występują znacznie częściej.

  • Aktywność fizyczną – wysportowane, sprawne ciało to pewnego rodzaju gwarancja znacznie lepszej sprawności w sypialni. Kilkadziesiąt minut ruchu każdego dnia (bieganie, jazda na rowerze, nordic walking) potrafi odmienić sypialniane życie.

  • Nie nadużywaj alkoholu – zbyt duża ilość spożywanego alkoholu może przyczynić się do trwałej impotencji.

  • Nie pal papierosów – substancje szkodliwe zawarte w dymie ze spalanych papierosów powodują impotencję.

  • Suplementację ziół – takie zioła jak guarana, żeń-szeń czy korzeń maki to świetne uzupełnienie diety. Te produkty wykorzystywane są nie tylko w profilaktyce, ale także leczenie impotencji.

Leczenie zburzeń erekcji

Leczenie zaburzeń erekcji powinno być konsultowane ze specjalistą. W zależności od przyczyny występowania dolegliwości lekarz zaleci:

  • psychoterapię

  • farmakoterapię

  • zabieg chirurgiczny

Wśród mężczyzn najpopularniejsza forma leczenia ma charakter doraźny (suplementy diet zażywane przez stosunkiem).

Suplementy diet na potencję – czy warto?

W dzisiejszych czasach, niezwykle popularną formą leczenia problemów z potencją jest stosowanie środków farmakologicznych – suplementów diet, wyrobów medycznych oraz leków. Czy warto po nie sięgać? Czy są to rozwiązania warte uwagi?

Suplementy diet na potencję to rozwiązanie, o którym bez wątpienia można powiedzieć, że jest skuteczne. Rzecz jasna, nie można traktować ich jako antidotum, nie mniej jednak – liczne opinie zdają się potwierdzać ich wysoką efektywność.

Na rynku środków na potencję znajdujemy mnóstwo rozmaitych preparatów. Wśród nich, największą popularnością cieszy sie Eron Plus – kompleksowa formuła, którą składając się z dwóch preparatów: Eron Plus i Eron Plus Before. To suplement diety o świetnym składzie (dane pochodzą z ulotki preparatu):

  • Eron Plus: L-Arginine HCI; Zinc Citrate; Maca Root Extract (Lepidium meyeni) 4:1); Tribulus Extract (Tribulus Terrestris) [40% Saponins] [4:1]; Korean Ginseng Root Extract (Panax ginseng) [4% Ginsenosides] [4:1]; Fenugreek Extract (Trigonella foenum graecum) [20% Saponins] [4:1]; D-Alpha-Tocopheryl Acetate (Vitamin E); Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6). Capsule Shell: Gelatine, Colour – Titanium Dioxide); Anti-Caking Agent – Magnesium Salt of Fatty Acid.

  • Eron Plus Before: L-Arginine HCI. Capsule Shell: Gelatine, Colour – Titanium Dioxide); Anti-Caking Agent – Magnesium Salt of Fatty Acid.

Co ważne, preparat jest świetnie opiniowany i w przeciwieństwie do innych środków wspomagających sprawność seksulną – nie tylko działa objawowo, ale także pozwala całkowicie pozbyć się problemu.

Kupując u producenta otrzymujemy gwarancje skuteczności preparatu:

Skuteczność preparatu Eron Plus została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.