Kiedy warto powiększyć penisa? Jak to zrobić?

Kiedy warto powiększyć penisa? Jak to zrobić?

2 stycznia, 2020 0 przez admin

Według badań naukowców z uniwersytetu w Kalifornii, niezadowolenie z rozmiaru swojego penisa wykazuje nawet 40% mężczyzn. Zwykle Panowie narzekają na długość prącia określając ją jako niedostateczną.

Tzw. „kompleks małego penisa” może mieć wiele źródeł. Najczęściej jednak wynika z mylnego wyobrażenia oczekiwań kobiet. Panowie uważają, że rozmiar członka wpływa na satysfakcję seksualną kobiet. Takie stwierdzenie jest dużym nadużyciem, o czym zresztą starają się przekonywać naukowcy.

Co więcej, w 2002 roku postanowiono sprawdzić, co kobiety sądzą o rozmiarach penisa. 375 kobiet zostało zapytanych o to, czy rozmiar członka ma znaczenie?

Odpowiedzi kobiet jasno pokazały, że racja jest po stronie seksuologów. Spośród 170 kobiet, które postanowiły podzielić się swoją opinią na ten temat głosy rozkładały się następująco:

  • 1% uznało, że rozmiar penisa jest bardzo ważny
  • 20% uznało, że rozmiar penisa jest ważny
  • 55% uznało, że rozmiar penisa nie ma większego znaczenia
  • 22% uznało, że rozmiar penisa nie ma absolutnie żadnego znaczenia

Wyniki tych badań jednoznacznie wskazują, że kompleksy związane z rozmiarem penisa są bezpodstawne. Wszakże tylko jedna na pięć kobiet uznaje, że długość członka jest ważna.

Powiększanie penisa – kiedy jest konieczne?

Interwencja związana z powiększaniem penisa sugerowana jest tylko i wyłącznie w przypadkach, gdy mamy do czynienia z tzw. defektem „mikropenisa”, czyli schorzeniem polegającym na niedostatecznej produkcji androgenów. Wówczas, penis w trakcie wzwodu nie osiąga rozmiaru większego niż 7-8 centymetrów. W każdym innym przypadku, nie ma podstaw do podejmowania procesu powiększania członka.

Mimo tego, wielu mężczyzn decyduje się powiększyć prącie. Zazwyczaj wykorzystywane są metody nieinwazyjne: tabletki (suplementy diet) i żele do stosowania miejscowego. Znacznie rzadziej meżczyźni poddają się operacjom chirurgicznym (nacięcie więzadeł wieszadłowych) lub zabiegom medycyny estetycznej (aplikacja kwasu hialuronowego).

Chcę powiększyć penisa! Co zrobić?

Choć z punktu widzenia medycyny, tylko i wyłącznie tzw. mikropenis jest problemem wymagającym interwencji, to z zabiegów medycyny estetycznej oraz innych form – korzystają także mężczyźni, którzy nie zostali dotknięty powyższą przypadłością. Nie ma w tym nic dziwnego, kompleks małego penisa dosięga blisko 40% męskiej populacji. Pytanie: jak powiększyć penisa, pojawia się zatem bardzo często.

Sposobów na powiększanie członka jest kilka, ale tylko część z nich gwarantuje rezultaty na określonym, wysokim poziomie. Mowa przede wszystkim o:

  • wypełnianiu kwasem hialuronowym
  • nacięciu wieszadeł wieszadłowych

Niestety, ze względu na dość wysoką cenę powyższych zabiegów (nawet kilkanaście tysięcy złotych), nie każdy mężczyzna może pozwolić sobie na ich realizację. Jaką metodą w takim przypadku warto wykorzystać?

Dość popularnym sposobem jest stosowanie suplementów diety (rekomendujemy Member XXL).