Jak wzmocnić włosy? Najlepsze sposoby na wzmocnie włosów

Jak wzmocnić włosy? Najlepsze sposoby na wzmocnie włosów

15 czerwca, 2020 0 przez admin

Mocne, gęste i długie włosy to domena atrakcyjności kobiet. Nie dziwi zatem fakt, że lwia część przedstawicielek płci pięknej, spędza nad pielęgnacją włosów mnóstwo czasu. Panie stosują rozmaite sposoby na wzmocnienie włosów. Które z nich są skuteczne? Co zrobić, aby faktycznie wzmocnić włosy?

Pielęgnacja włosów to temat tak szeroki, że trudno poświęcić mu jeden artykuł. Można by o niej napisać książkę, co zresztą nie raz już uczyniono. O tym jak dbać o włosy uczą fryzjerki, trycholodzy i włosomaniaczki. We współpracy z ekspertami pokusiliśmy się o przygotowaniu 5 najlepszych sposobów na piękne, mocne włosy.

5 najlepszych sposobów na wzmocnienie włosów

Mocne, grube, lśniące i szybko rosnące – to najbardziej pożądane cechy włosów przez kobiety. Niestety, aby osiągnąć efekt takich włosów – musimy poświęcić naszym włosom mnóstwo czasu. Chyba, że naturalnie możemy pochwalić się takimi włosami.

Pielęgnacja włosów i zabiegi mające na celu wzmocnienie włosów i skóry głowy mogą przybierać bardzo różną formę. Przygotowaliśmy 5 – naszym zdaniem najlepszych sposobów, które pozwolą Ci błyskawicznie wzmocnić włosy i uzyskać pożądany efekt.

1. Tabletki na włosy

Tabletki na włosy to rozwiązanie, które w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. W telewizji, radio i innych mediach – natrafić możemy na reklamy, które zachęcają do zakupu i wypróbowania konkretnych tabletek.

Musimy przyznać, że są to rozwiązania, które można – jak najbardziej określić mianem skutecznych. Wszak, z reguły oparte są na witaminach, minerałach i ekstraktach roślinnych od lat wykorzystywanych w pielęgnacji włosów.

Wsparcie „od wewnątrz” ma kluczowe znaczenie dla kondycji włosów, co mogą zagwarantować dobre suplementy diety. Pragniemy jednak zauważyć, by do ich wyboru podchodzić z pewną dozą ostrożności – nie każdy suplement na włosy ma dobry skład. Zanim się zdecydujemy na konkretny produkt, warto zapoznać się z opiniami na jego temat.

2. Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to sposób pielęgnacji włosów, który przez wiele kobiet mylnie traktowany jest jako „trwałe prostowanie włosów”. Proste, gładkie włosy to tylko i wyłącznie „efekt uboczny”. Keratynowe prostowanie włosów to forma pielęgnacji i odżywiania włosów keratyną.

To rozwiązanie, które daje natychmiastowy efekt, który utrzymuje się do trzech miesięcy. Warto mieć jednak świadomość, że po tym zabiegu wymagane są określone procesy pielęgnacyjne – między innymi zrezygnowanie z silnych detergentów do mycia włosów.

3. Wcierki z kozieradki, pokrzywy lub siemienia lnianego

Świetnym sposobem na wzmocnienie włosów okazują się również babcine receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wcierka z kozieradki, wcierka z pokrzywy czy w końcu wcierka z siemienia lnianego to sposoby, których efektywność w pielęgnacji włosów jest naprawdę bardzo wysoka!

Nie ulega absolutnie żadnym wątpliwościom, że są to rozwiązania, które cechuje spora skuteczność. Jedyna ich wadą jest sposób przygotowania, który wymaga od nas zakupu konkretnych produktów, a następnie czasochłonnego procesu przygotowawczego. Wiele kobiet zdecydowanie woli korzystać z innych metod.

4. Profesjonalne odżywki do włosów

Na półkach w drogeriach znajdziemy szereg różnych preparatów o działaniu odżywiającym. Lwia część z tych produktów – mówiąc najprościej – nie jest zbyt skuteczna. Trudno bowiem się spodziewać, by produkt za kilka-kilkanaście złotych pozwolił nam wzmocnić włosy.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku profesjonalnych odżywek do włosów. Te z reguły – są naprawdę skuteczne. Należy mieć jednak świadomość, że produkty „z wyższej półki cenowej” potrafią kosztować nawet kilkaset złotych.

5. Regularne podcinanie końcówek

Dla wielu osób, obecność tej metody w zestawieniu najlepszych sposobów na wzmocnienie włosów, może być sporym zaskoczeniem, nie mniej – jesteśmy absolutnie przekonani, że mocne włosy wymagają regularnego podcinania końcówek.

To zabieg profilaktyczny, a zarazem wzmacniający włosy, który warto uskuteczniać co najmniej raz na 3 miesiące.