Jak depilować bikini? 3 najlepsze sposoby

Jak depilować bikini? 3 najlepsze sposoby

4 maja, 2019 0 przez admin

W dzisiejszych czasach depilacji poddawane jest całe ciało. Panie usuwają zbędne owłosienie nawet z najbardziej wrażliwych miejsc swojego ciała, także z okolic bikini. Niegdyś było to nie do pomyślenia – dzisiaj to bardzo powszechny zabieg.

Depilację okolic bikini można przeprowadzić różnymi metodami. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić trzy najczęściej wybierane sposoby na pozbycie sie włosów z okolic intymnych.

  1. Depilacja brazylijska Usuwanie zbędnego owłosienia przy wykorzystaniu wosku lub pasty cukrowej to dorma, która cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim – jej stosunek ceny do trwałości jest bardzo dobry. Zabieg można przeprowadzić również w domu – w drogeriach i sklepach kosmetycznych dostępne są specjalne zestawy, umożliwiające skuteczną depilację brazylijską.
  2. Depilacja laserowa Usuwanie włosów przy wykorzystaniu wiązki światła emitowanego przez laser to stosunkowo drogie rozwiązanie. Jednakże, żadna inna metoda nie gwarantuje skuteczności na tak wysokim poziomie. Co więcej – dzisiejsza technologia sprawia, że depilacja laserowa jest zabiegiem, któremu nie towarzyszy ból. Depilację laserową można przeprowadzać tylko na włosach ciemnych, gdyż w procesie rozpadu włosa i komórek odpowiedzialnych za jego wzrost wykorzystywany jest naturalny barwnik. We włosach siwych, rudych czy blond jego ilość jest zbyt mała by można było przeprowadzić zabieg.
  3. Golenie Usuwanie owłosienia przy wykorzystaniu golarki, depilatora lub maszynki jednorazowej to niezwykle powszechne rozwiązanie. Niestety, metoda ta charakteryzuje się krótkotrwałością. Jednakże, jej koszt wykonania jest niewielki. Ponadto, w przypadku skóry o normalnym stopniu wrażliwości nie występują żadne podrażnienia.

Jak widać, depilacja intymna to proces, który można wykonać na wielu różnych sposobów. Każda z form usuwania włosów charakteryzuje się jednak inną trwałością, bolesnością i kosztem realizacji.

Depilacja intymna mężczyzn – taka sama czy różna?

W dzisiejszych czasach kobiety poddają depilacji niemal całe swoje ciało. Mężczyźni rzadziej decydują się na usuwanie owłosienia z niektórych miejsc ciała, ale jeśli już to robią, to korzystają z podobnych metod.

Czy mężczyzna powinien depilować miejsca intymne?

Niemal 80% kobiet odpowiada na te pytanie twierdząco. Panie sugerują, że jest to zabieg nie tylko, który poprawia estetykę ciała, ale także higienę.

Nieco inaczej na te pytanie odpowiadają Panowie. Do regularnej depilacji tych miejsc przyznaje się nieco ponad 40% respondowanych. 20% robi to od czasu do czasu, a prawie 40% – nigdy. Na całe szczęście trend ten powoli się zmienia.

Metody depilacji miejsc intymnych

Mężczyźni, którzy decydują się na usuwanie zbędnego owłosienia z miejsc intymnych, zwykle korzystają z następujących metod:

  • Depilacja laserowa – zabieg, który wykorzystuje wiązkę światła lasera w celu usunięcia zbędnego owłosienia i uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa. Dzięki temu, trwałość zabiegu oscyluje w granicach nawet kilku lat. Aby usunąć 100% włosów należy zrealizować od 4 do nawet 8 sesji. Jednorazowy koszt zabiegu to kilkaset złotych.
  • Depilacja woskowa – zwana również brazylijską, to zabieg, który wykonywać można na całym ciele. Kosmetolog nakłada na miejsca poddawane depilacji rozgrzany wosk, a następnie po zaschnięciu odrywa go wraz z włosami. Odpowiednio przeprowadzony zabieg nie jest zbyt bolesny. Efekty potrafią utrzymywać się do kilku miesięcy.
  • Depilacja pastą cukrową – zabieg bardzo podobny do depilacji woskowej, z tymże zamiast wosku kosmetolog używa pasty cukrowej. Zarówno efekty jak i ewentualna bolesność zabiegu kształtują się na tym samym poziomie.
  • Usuwanie włosów ostrzem – to rozwiązanie, które jest używane bardzo często. Depilację tego typu przeprowadza się depilatorami, maszynkami i golarkami. Trwałość zabiegu to maksymalnie kilka dni. Zabieg zachęca swoimi niskimi kosztami oraz faktem, iż można zrealizować go w pojedynkę. W przypadku depilacji intymnej jest to dosyć ważny argument „za”.