Czy warto stosować suplementy diety na odchudzanie?

Czy warto stosować suplementy diety na odchudzanie?

6 sierpnia, 2021 0 przez admin

Co drugi Polak ma nieprawidłową masę ciała. Co istotne, współczynnik obywateli z nadwagą i/lub otyłością bezustannie szybuje ku górze. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak walczyć z rozprzestrzeniającą się nadwagą i otyłością?

Stosowane rozwiązania, tudzież kampanie społeczne i interwencje rządowe (np. wyższe podatki od fast-foodów i innej niezdrowej żywności) zdają się nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Jedną z metod, z którą wiąże się ogromną nadzieje jest przemysł suplementów diet i wyrobów medycznych.

Wydaje się, że tylko jakiś „złoty środek” może uchronić naszą cywilizację przed prawdziwą epidemią nadwagi i otyłości. Niestety, póki co trudno wskazać jakikolwiek uniwersalny preparat, którego skuteczność gwarantowałaby wyjście z problemów.

Suplementy diet na odchudzanie – czy warto je stosować?

Stosowanie suplementów diet na odchudzanie to dosyć powszechny proceder, który uskuteczniany jest przez coraz większe grono osób. Dzieje się tak, ponieważ preparaty tego typu dają nadzieję na zgrabną sylwetkę, a przy tym nie obligują do ciężkiej pracy (diety, treningu).

Slogany reklamowe, hasła w kampaniach promocyjnych i niewiarygodne historie podstawionych konsumentów sprawiają, że wiele osób ulega manii i decyduje się na zakup, często niezbyt tanich preparatów.

Rzecz jasna, część z nich oczywiście wykazuje działanie, ale trzeba mieć na uwadze, że nie ma produktu, który za nas wykona ciężką pracę. Są to tylko i wyłącznie środki wspomagające odchudzanie, co oznacza, że procesy takie jak dieta czy trening nadal są po prostu niezbędne.

Idąc dalej, warto wiedzieć, że w przypadku wielu preparatów skład jest dosłownie taki sam. Niektóre środki różni jedynie cena, design opakowania, skala promocji i przede wszystkim cena. Dlatego też przed wyborem produktu warto przeanalizować i porównać skład.

Odpowiadając na pytanie „Czy warto stosować suplementy diety?”, możemy użyć niezbyt satysfakcjonującej odpowiedzi: „To zależy”.

Zależności jest całkiem sporo, ale kluczowa dotyczy naszego zaangażowania. Jeśli chcemy schudnąć i stosujemy jadłospis redukcyjny oraz realizujemy plan treningowy, to suplementy diety są jak najbardziej wskazane. Jeśli zaś liczmy na to, że preparaty w tabletkach, proszku lub innej formie, pozwolą nam schudnąć bez udziału naszego zaangażowania, to jesteśmy w błędzie.

Ogromny rynek suplementów diet – który preparat wybrać?

Szacuje się, że rynek suplementów diet w Polsce warty jest około czterech milionów złotych. Niemal 70% Polaków przyznaje, że z chęcią posiłkuje się tego typu preparatami. Rzecz jasna, nie wszystkie ze środków wykazują działanie wspomagające odchudzanie.

Spośród preparatów dedykowanych osobom odchudzającym się, wyróżnia się te o działaniu:

 • wspomagającym pracę układu trawiennego i przyśpieszającym przemianę materii

 • ograniczającym wchłanianie węglowodanów i tłuszczów

 • redukującym apetyt i powodującym uczucie sytości

Niektóre z dostępnych preparatów łączą kilka właściwości w jednej tabletce. To właśnie one są najbardziej pożądane. Spośród nich wyselekcjonowaliśmy trzy najlepsze propozycje.

 1. Zielony jęczmień (polecany suplement: Green Barley Plus)
  Zielony jęczmień to składnik, którego bogactwo w minerały i witaminy nie podlega żadnej dyskusji. Nie bez powoduj traktuje się go jako SuperFood.

  Zaletą zielonego jęczmienia jest bardzo duża zawartość błonnika pokarmowego, który wspomaga detoksykację i skutecznie ogranicza apetyt. W przypadku polecanego suplementu Green Barley Plus, prócz zielonego jęczmienia otrzymujemy solidną dawkę garcynii cambogia (źródło kwasu hydroksycytrynowego).

 2. Acai Berry (polecany suplement: Acai Berry Extreme)
  Kolejny SuperFood na naszej liście. Jagody Acai są dedykowane osobom, które prócz redukcji pragną zrealizować detox oraz pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

  W Acai Berry Extreme znajdą Państwo największą dawkę wyciągu z owoców Acai.

 3. Błonnik witalny (polecany suplement: Fibre Select)
  W ostatnim czasie prawdziwą rolę robi włókno pokarmowe (błonnik) w tabletkach. To rozwiązanie, które pozwala nam dostarczyć tyle błonnika ile tylko potrzebujemy. Za sprawą tego preparatu ograniczymy apetyt i wspomożemy proces oczyszczania organizmu z toksyn.