Co zrobić, aby mieć białe zęby? Porady, domowe sposoby i pielęgnacja

Co zrobić, aby mieć białe zęby? Porady, domowe sposoby i pielęgnacja

4 lipca, 2019 0 przez admin

Niewątpliwie, bardzo duży wpływ na ogólną atrakcyjność fizyczną człowieka mają zęby. Śnieżnobiałe i proste – stanowią marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Wiele osób narzeka na to, że nie dbało o swoje zęby w przeszłości i teraz musi akceptować szaro-brunatne lub żółtawe zęby. Można to jednak zmienić, bowiem istnieje wiele różnych metod na przywrócenie optymalnej kondycji zębów.

Poza drogimi zabiegami, które oferuje medycyna estetyczna (laserowe wybielanie zębów) dostępne są również metody znacznie tańsze, które zrealizować można w domu, a ich całkowity koszt to kilkanaście-kilkadziesiąt złotych.

To co w aptece, czyli o pastach, paskach i żelach wybielających

Przemysł farmaceutyczny oferuje wiele różnych środków, które bezpośrednio wpływają na kolor zębów. Wśród nich najpopularniejsze są specjalistyczne pasty do zębów (dostępne tylko w aptekach), których koszt to zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Znacznie mniej popularne są żele i paski wybielające. Działają bardzo podobnie jak pasta do zębów, ale są znacznie mniej praktyczniejsze w użytkowaniu.

Każda z wyżej wymienionych metod to gwarancja poprawy koloru, oczywiście nie w takim stopniu jak w przypadku profesjonalnych zabiegów. Z całą pewnością poprawa będzie zauważalna.

To o w domu, czyli o składnikach naturalnych

Niegdyś, gdy przemysł farmaceutyczno-kosmetyczny nie był tak rozwinięty, domowe przepisy były jedynym sposobem na poprawę koloru swoich zębów. Niektóre z metod wykorzystywane są do dzisiaj.

Zdecydowanie najpowszechniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Ten produkt spożywczy swoją popularność zawdzięcza wysokiej skuteczności i natychmiastowym rezultatom. Wszak, już po jednym umyciu zęby stają się jaśniejsze.

Bardzo często do wybielania zębów stosuje się również sok z cytryny. Właściwości tego cytrusa są wykorzystywane w szeroko pojętej kosmetyce jamy ustnej. W przypadku wybielania zębów można: szczotkować, wypłukiwać i czyścić przy użyciu miąższu i soku.

Praktyczne porady – jak stosować poszczególne metody?

Soda oczyszczona

Spośród domowych sposobów wybielających zęby tą najbardziej upowszechnioną jest niewątpliwie zastosowanie sody oczyszczonej. Silne właściwości tej substancji pozwalają wybielić zęby nawet o kilka tonacji.

Jak stosować?

Na sczoteczkę do zębów nałóż odrobinę pasty do zębów, a następnie nasyp sody oczyszczonej (około jedną łyżeczkę). Następnie szczotkuj zęby przez około minutę. Po tym procesie umyj zęby samą pastą do zębów.

Truskawki

Udowodniono, że na kondycję naszych zębów świetny wpływ mają nasionka umieszczone na truskawkach. Nie wybielają one stricte zębów, ale dbają o ich świetny wygląd usuwając zanieczyszczenia, które powstają.

Jak stosować?

Przygotuj kilka całych truskawek i najzwyczajniej w świecie skosztuj je wolno przeżuwając. Po całym procesie nie zapomnij umyć własnych zębów pastą.

Sok z cytryny

Kolejnym w pełni naturalnym sposobem jest wykorzystanie właściwości soku z cytryny. Spożywanie tego cytrusa nie tylko jest zdrowe, ale ma także wpływ na kondycję i kolor naszych zębów.

Jak stosować?

Przygotuj płukankę z soku z cytryny – wyciśnij sok z cytryny i wymieszaj z przegotowaną wodą (bez cukru). Przepłukuj przez chwilę. Alternatywnie, możesz po prostu skosztować połówkę cytryny wolno przeżuwając.

Pasty wybielające

Nieco droższą alternatywą od wyżej wymienionych są pasty wybielające. Ich skuteczność jest coraz wyższa (rozwijający się przemysł kosmetyczny). Należy jednak pamiętać, że niektóre pasty są wybielające tylko z nazwy. Dlatego też przed wyborem konkretnego specyfiku zachęcamy do zaznajomienia się z recenzjami i opiniami. Sugerujemy korzystać ze środków dostępnych tylko w aptekach.